Čikagoje pristatytas septintos kartos „Subaru Legacy“

Čikagoje pristatytas septintos kartos „Subaru Legacy“

2019-02-08 15:30:33

JAV Čikagos mieste prasidėjusioje tradicinėje automobilių parodoje „Subaru“ gamintojai pristatė pasaulinę naujieną – septintos kartos „Subaru Legacy“ sedaną. Nuo 1989 metų savo istoriją skaičiuojantis modelis JAV rinkai vėl bus siūlomas ir su turbokompresoriniu varikliu, o saugumo bei komforto įranga naujasis sedanas pretenduoja tapti savo klasės lyderiu.

Naujovės automobilio salone

Geriausiose naujojo „Legacy“ versijose atsiras iki šiol „Subaru“ modeliuose nematyta įranga. Informacinę pramoginę sistemą gamintojai įmontavo į 11,6 colio įstrižainės vertikaliai centrinėje panelėje įmontuotą lietimui jautrų ekraną. Juos bus galima valdyti įvairias automobilio funkcijas, keisti nustatymus ir naudoti įvairią pramoginę įrangą. „Subaru STARLINK“ technologija ne tik leidžia jungtis išmaniuosius prietaisus per „Apple CarPlay“ ar „AndroidAuto“, tačiau suteikia galimybę per „SmartDeviceLink“ įrangą automobilyje naudoti ir kitokią įrangą, nepriklausomai nuo jos operacinės sistemos.

Ne vieną apdovanojimą už saugumo užtikrinimą pelniusi „Subaru EyeSight“ sistema bus diegiama ir šiame modelyje: ji padės išlaikyti automobilio trajektoriją, sekti kelio linijų ženklinimą bei išvengti „aklųjų zonų“. Tad galima neabejoti, kad naujasis „Legacy“ pratęs pastarųjų metų kitų „Subaru“ modelių gaunamus aukščiausius saugumo testų įvertinimus.

Saugiame automobilyje ypatingas dėmesys skirtas keleiviams: jie tikrai galės mėgautis kiekviena kelionės minute, nes salone komfortą užtikrins aukščiausio lygio medžiagos ir kita įranga. Ypatingas dėmesys buvo skirtas funkciniams salono sprendimams: sėdynių formai ir medžiagoms, be to, gamintojai numatė ne tik naujovišką sėdynių šildymo sistemą, bet ir ventiliuojamų sėdynių pasirinkimą.

Trys sėkmės dešimtmečiai

Nuo pat savo pasirodymo rinkoje „Subaru Legacy“ buvo gamintojo flagmanu. „Legacy“ priklausė ir pasaulio greičio rekordas, 100 000 km distancijoje pasiektas 1989 metų pradžioje. Modelis įvairiuose žemynuose pelnė daug įvertinimų, o Lietuvoje „Legacy“ buvo išrinktas „Metų automobiliu 2009“.

Didelių sedanų (naujojo modelio ilgis 4840 mm, plotis – 1840 mm, aukštis – 1500 mm, atstumas tarp ašių – 2750 mm, prošvaisa – 150 mm) klasėje „Legacy“ galės didžiuotis ypatingu kėbulo standumu, žemu triukšmo ir vibracijų lygiu bei nepakartojamomis valdymo savybėmis, kurias lemia gamintojo naudojama SGP (Subaru Global Platform) platforma. „Subaru“ konstruktoriai teigia, kad naujojo „Legacy“ vairuotojai galės džiaugtis kur kas geresnėmis dinaminėmis ir automobilio valdymo savybėmis. 

Pirmą kartą nuo 2012 metų į „Legacy“ vėl bus montuojamas turbokompresorinis variklis: gamintojai Amerikos rinkai siūlys 2387 cm3 opozicinį agregatą, kuris išvystys 260 AG galią ir 375 Nm sukimo momentą. Tai bus pakankamai sportiškas modelis – su šiuo varikliu „Legacy“ iki 60 mylių (96 km) per valandą įsibėgės per 6,1 sek.  

Kitas būsimojo „Legacy“ savininkams siūlomas variklio pasirinkimas – 2498 cm3 atmosferinis agregatas, turintis 182 AG ir 239 Nm. Su abiem varikliais bus derinama jau puikiai pažįstama „Lineartronic“ automatinė transmisija. Ir, aišku, „Subaru“ ištobulintas „Symmetrical AWD“ nuolatinė visų ratų pavara.

Gamintojai siūlys „Legacy“ vairuotojams ir keleiviams ilgas ir komfortiškas keliones – naujojo modelio degalų bakas yra net 70 litrų. Sportišką automobilio dizainą paryškins ir naujo dizaino ratlankiai, ant kurių galės būti montuojamos 225/50 R18 (arba 225/55 R17) dydžio padangos.

  • 59 iš 83