SUBARU gamintojų prioritetas – saugumas

SUBARU gamintojų prioritetas – saugumas

2015-02-05 15:37:24

SUBARU automobilius gaminantis „Fuji Heavy Industries Ltd." koncernas jau keletą metų nuosekliai siekia pagrindinio tikslo - bekompromisio visų gaminamų modelių saugumo. Todėl nereikia stebėtis, kad pastaruoju metu jau septintas iš eilės SUBARU modelis, šiuo atveju - BRZ - gavo aukščiausią galimą „Top Safety Pick" įvertinimą, kurį š.m. liepos 31 d. skyrė Jungtinių Amerikos Valstijų greitkelių saugos draudimo institutas (IIHS -„ Insurance Institute For Highway Safety").

SUBARU gamintojų prioritetas - saugumas.

Vienintelis toks gamintojas

IIHS testuose SUBARU modeliai tik aukščiausius įvertinimus gauna jau keletą metų. Nuo 2009 m., kai testuose buvo bandomas SUBARU LEGACY ir OUTBACK saugumas, visi vėlesni bandymai baigdavosi tuo pačiu rezultatu: ekspertai SUBARU automobilių saugumą įvertindavo tik aukščiausiais balais. Todėl SUBARU yra vienintelis  gamintojas, kurio visiems modeliams IIHS specialistai suteikė „Top Safety Pick" įvertinimą.

Dabar šį aukščiausiai įvertintų modelių sąrašą papildė dviduris BRZ. Sportiškumu alsuojantis modelis, kuris dovanoja tikrą vairavimo malonumą, pasižymi visomis kur kas didesniems ir solidesniems modeliams būdingomis aktyviojo bei pasyviojo saugumo sistemomis.

Beje, ir 2015 m. WRX STI modelis visai neseniai taip pat gavo „Top Safety Pick" įvertinimą. Tai dar sykį įrodo, kad šis gamintojas net ir sportiškiausių modelių saugumui skiria ypatingą dėmesį, nors kai kam gali atrodyti, kad STI ar BRZ pirkėjams saugumas tikrai nebus pirmaeilis dalykas.

„BRZ modelis, kurį 2012 metais pristatėme Lietuvoje, jau turi platų gerbėjų ratą, tad neabejojame, jog gautas aukščiausias saugumo įvertinimas dar labiau padidins susidomėjimą šiuo, modeliu" - teigia Vykintas Kezys, oficialios SUBARU atstovybės Lietuvoje UAB „JMA centras" vadovas.

SUBARU gamintojų prioritetas - saugumas

Dar 2012 m. IIHS prezidentas Adrianas Lundas teigė, kad „per trejus metus SUBARU yra vienintelis automobilių gamintojas, kuris pelno IIHS „Top Safety Pick" apdovanojimus už kiekvieną sukurtą automobilį. Laimėti labai sunku, todėl mes labai vertiname SUBARU dėl jų pasirinkimo saugumą laikyti didžiausios svarbos prioritetu".

Galima tiesiog remtis faktais: naujausias SUBARU WRX STI tokį įvertinimą jau turi, BRZ - taip pat, XV modelis „Tof Safety Pick" įvertintas antrus metus iš eilės, IMPREZA analogišką titulą gavo trečius metus iš eilės, OUTBACK IIHS testų nugalėtojus paskelbtas 5 sykį iš eilės, o FORESTER saugumas tik aukščiausią įvertinimą pelno jau 8 (!) kartą paeiliui. Bet tai dar ne rekordas - Amerikos rinkoje jau pradėtas pardavinėti 2015 m. LEGACY modelis IIHS laureatu paskelbtas 9 kartą.

Kas lemia saugumą?

SUBARU automobilių gamintojai, be abejo, didžiuojasi unikalia „Symmetrical AWD" sistema. Matyt, dėl neprilygstamų pravažumo savybių ir nepakartojamu stabilumu pasižyminčio važiavimo šio gamintojo automobilius pamėgo ir Lietuvos vairuotojai. Be abejo, japoniška surinkimo kokybė ir patikimumas prisideda prie to, kad SUBARU rinkos dalis Lietuvoje yra nepaprastai didelė. Tačiau „Symmetrical AWD" ir taupių bei galingų opozicinių BOXER variklių derinys - dar ne viskas. Taip, nuolatinė keturių varomųjų ratų sistema - vienas iš stipriausių SUBARU kozirių. Tačiau tikrai - ne vienintelis. Keturi varomieji ratai, be abejo, padeda išvengti sudėtingų situacijų (prisiminkime, kad artėja šaltasis metų laikas, kai važiavimo sąlygos bus žymiai sudėtingesnės, o oro sąlygos, kaip ir kelininkų darbas - ne visada atitinka lūkesčius ir prognozes), o patekus į jas - maksimaliai tiksliai suvaldyti automobilį.

Tačiau SUBARU itin daug dėmesio skiria ir aktyviojo bei pasyviojo saugumo sistemoms. Pavyzdžiui, viena naujausių „EyeSight" sistemų, kuri atpažįsta automobilio važiavimo trajektorijoje esančias kliūtis ir sumažina greitį, kad būtų išvengta susidūrimo. Saugos oro pagalvės ir kiti elektroniniai pagalbininkai bei įvairiausios vairuotojo darbą palengvinančios ir saugumą padidinančios sistemos jau seniai nieko nebestebina. Tačiau SUBARU ir toliau yra ištikimi itin tvirtai automobilio kėbulo konstrukcijai ir apsauginiam apvalaus profilio rėmui, kuris apsaugo vairuotoją ir keleivius galimo susidūrimo metu.

SUBARU gamintojų prioritetas - saugumas

Puikūs ir Euro NCAP įvertinimai

Šį kartą daugiau minėjome Amerikoje populiarius ir prestižiniais vadinamus IIHS įvertinimus. Europoje dažniau įprasta apie automobilių saugumą kalbėti, remiantis Euro NCAP testų rezultatais, kur automobilių saugumo lygį žymį žvaigždutės. Čia SUBARU irgi turi kuo pasigirti: 2009 m. LEGACY modelis gavo aukščiausią - 5 žvaigždučių - įvertinimą, 2012 m. toks pat įvertinimas buvo skirtas FORESTER bei XV modeliams.

Tai dar sykį įrodo, kad koks bebūtų kliento pasirinkimas, bet kuris SUBARU automobilis tikrai puikiai atitiks vairuotojo lūkesčius. Ne veltui Skandinavijoje SUBARU automobiliai jau keletą metų pirmauja apklausose, kuriose teiraujamasi, kurie automobiliai teikia didžiausią pasitenkinimą vairuotojams. O jeigu ieškoti saugaus automobilio - rinkitės SUBARU. Vienintelį gamintoją, kurio visiems modeliams suteikti patys aukščiausi saugumo įvertinimai. Be jokių išlygų ir kompromisų.

  • 3 iš 77