SUBARU BRZ DEGALŲ SĄNAUDOS

Remigijus Butavičius

Remigijus Butavičius

+370 46 272373

+370 68844159

rbutavicius@subaruklaipeda.lt

 

Informacija apie 2019 metų modelių degalų sąnaudas ir CO2 emisiją paimta iš SUBARU automobilių atitikties sertifikatų.

 

Automobilio degalų sąnaudas ir CO2 emisiją lemia ne tik automobilio ekonomiškumas, bet ir vairavimo stilius bei kiti netechniniai veiksniai.

CO2 yra dujos, labiausiai skatinančios visuotinį klimato atšilimą.

WLTP – naujas standartas

WLTP (Worldwide harmonized Light vehicules Test Procedure – suderinta globali lengvųjų automobilių testavimo procedūra) yra naujas būdas matuoti automobilių degalų sąnaudas ir emisijas lengviesiems automobiliams. Ši metodika keičia ankstesnę NEDC (New European Driving Cycle – Naujasis Europos Važiavimo Ciklas) procedūrą, kuri buvo naudojama nuo 1997 metų.

WLTP remiasi realiais važiavimo duomenimis, kai NEDC pagrindas buvo teoriniai vairavimo režimo profiliai.

WLTP taip pat perteikia tikslesnius duomenis, nes jis įvertina kiekvieno automobilio specifikaciją, įskaitant visą papildomą įrangą, galinčią daryti pastebimą įtaką degalų sąnaudoms ir CO2 taršai. Kai kuriais atvejais to paties automobilio duomenys, matuojant WLTP standartu yra didesni, nei matuojant NEDC standartu. Tai nereiškia, kad jo degalų sąnaudos yra didesnės: tiesiog naujasis matavimas remiasi sunkesniu ir ilgesniu vairavimo ciklu, kuris dėl šios priežasties geriau atspindi šiuolaikinio automobilio naudojimo režimą.

Pagrindiniai NEDC ir WLTP metodikų skirtumai

(parengta pagal Wltpfacts.eu)